Uwolnij pewność siebie – Rafał Kołodziej

with Brak komentarzy

Wydawnictwo Złote Myśli, 2011

Liczba stron: 155

Do książki podeszłam lekko sceptycznie, okładka jakaś taka „dziwna”. Nie oceniajmy jednak po okładce.

Po kilku innych lekturach znanych psychologów, coachów, amerykańskich specjalistów jestem uradowana tą książką. Informacje są przekazywane jasno i klarownie, a język jest przystępny dla każdego.
Oprócz znanych wszędzie sloganów: musisz się zmienić, musisz zmienić nawyki, dotychczasowy sposób myślenia, musisz zwiększyć poczucie własnej wartości, w książce znajdują się konkretne, jasne, przejrzyste informacje JAK można to zrobić 🙂 można znaleźć różne techniki ale nastawienie jest takie że są to techniki, których rezultaty jesteśmy w stanie zobaczyć dość szybko (po kilku tygodniach) a nie po kilku dobrych miesiącach.

Autor moim zdaniem przekazuje ważną informacje (nie spotkałam się dotychczas z nią), że:

Urodziłeś się dzieckiem pewnym siebie, więc naszym zadaniem nie jest tworzyć pewności siebie, a odzyskać to, co było Twoje od zawsze. To dalej jest w Tobie, przykryte warstwami socjalizacji.

Książka zawiera również wiele ciekawych cytatów i prawd, które warto zapamiętać:

Eleanor Roosevelt powiedziała: „Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy”. Od Ciebie zależy, jak reagujesz na dane sytuacje.

Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy zawsze dają Ci poczuć, ze też potrafisz być wielki. Mark Twain

Pewnie już się zastanawiasz, jak to możliwe, że rozdając pieniądze, zyskujesz ich więcej? Zbliżamy się do fizyki kwantowej. Gdy rozdajesz, to dajesz światu sygnał, że posiadasz na tyle dużo, że możesz rozdawać. Okazujesz nastawienie na dobrobyt i nastrajasz umysł na to, że posiadasz wiele. Gdy myślisz o dobrobycie, nieustannie zaczynasz go dostrzegać wszędzie. Zauważasz pomysły na lepszą pracę, pomysły na biznes, udoskonalenia. Myśl rozrasta się w Tobie i dobrobyt, jaki masz w głowie, zaczynasz dostrzegać wszędzie wokół.

Zapisz