White. Plate. Na zdrowie – Eliza Mórawska

with 1 komentarz

 

Wydawnictwo Zwierciadło, 2017
Liczba stron: 109

Książka, nie opisuje kolejnej diety cud, ani żadnego rewolucyjnego odkrycia, które odmieni nasz sposób odżywiania, ale sprawi, że pokochamy jakiś produkt, a inny wyeliminujemy z naszego jadłospisu. Eliza Mórawska opisuje swoje doświadczenia żywieniowe, swoje eksperymenty, i w końcu wnioski i zastosowanie produktów, które jej zdaniem pomagają organizmowi dobrze funkcjonować, a widać to po wyglądzie skóry, po odczuciu wypoczęcia rano po przebudzeniu, po energii, która w ciągu dnia gwałtowanie nie spada.

Autorka swoją książką, chce zachęcić czytelników do gotowania w domu – zdrowych, pełnowartościowych i kolorowych dań. W „White. Plate. Na zdrowie” nie przedstawia rewolucyjnych przepisów, z drogich i trudno dostępnych produktów. Przepisy są proste i smaczne, wyeliminowany jest cukier, biała mąka i mięso. Dodatkowo znajdziemy informacje na temat praktycznych rad, które oszczędzą nasz czas i sprawią, że gotowanie nie będzie dla nas skomplikowane.

W książce znajdziemy przepisy na śniadanie, obiad, potrawy dla alergików i oczywiście nie zabraknie również deserów. Ponadto książka zawiera piękne zdjęcia dań opisanych w książce, znalazło się też kilka fotografii samej autorki książki.

Przepisy składają się z kilku składników a wykonanie dania wcale nie jest trudno i skomplikowane. Sama zakochałam się w kilku przepisach i na pewno nie raz zagoszczą w moim domu.

Zapisz