Wieczór taki jak ten – Gabriela Gargaś

with 11 komentarzy

Wieczór taki jak ten - Gabriela GargaśWydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 360

 

„Wieczór taki jak ten” Gabrieli Gargaś opowiada losy Michaliny, która ma 27 lat a przeszła w życiu o wiele więcej niż niejedna dorosła osoba. Nie poddaje się i na różne sposoby postanawia walczyć o szczęście swoje i swojej rodziny. Między innymi dlatego, po namowach swojej babci, żeby podreperować domowy budżet, postanawia wynająć trzy pokoje w swoim domu. Ku jej wielkiej radości, w krótkim czasie wszystkie pokoje mają swoich lokatorów. Do pensjonatu przyjeżdżają cztery osoby: ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej wymazałby Święta z kalendarza, starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia oraz tajemnicza pani doktor z córką.

Jak bardzo namieszają w życiu Michaliny i jej rodziny?

Książka jest przecudowną lekturą na zimowe wieczory. Rozgrywa się w okresie świąt Bożego Narodzenia ale też cudownie opisuje klimat w małego miasteczka położonego w górach.

Główna bohaterka „Wieczór taki jak ten” to dzielna młoda kobieta, która pomimo wielu problemów, kłód rzuconych pod nogi przez życie, ciągle idzie do przodu, ciągle w nadzieją i siłą w sercu. Gabriela Gargaś stworzyła cudowną bohaterkę, która swoją wielką determinacją powinna zarażać wszystkich dokoła!

Babcia Zosia kobieta, która z miłością wypieka swoje pyszne ciasta i ciasteczka. Sprzedaje je w swojej małej i uroczej kawiarni „Cynamonowe serca”.

Autorka duży nacisk przykłada w charakterystykę bohaterów. Każdy z nich przedstawia inną historię, inny charakter i odrębny sposób radzenia sobie z własnym bólem. Książkę czyta się miło i przyjemnie, choć nie jest to książka przesłodzona pomimo świątecznego klimatu.

Przecudna okładka, która idealnie się komponująca się z historią książki.