Wrony w Ameryce – Marcin Wrona

with Brak komentarzy

Marcin Wrona opowiada o Ameryce z perspektywy emigranta. Mieszka tam od kilku lat z rodziną i postanowił pokazać prawdę o niej swoimi oczami. Nie koloryzuje tylko krok po kroku odsłania prawdziwą twarz Amerykańskiego Snu.

W książce znajdziemy informacje o Amerykańskiej biurokracji  (która o dziwo jest bardziej zaskakująca niż Polska), trochę o historii, o niesamowitym jedzeniu, którego trzeba spróbować jadą do Ameryki, o innej edukacji ani nie lepszej ani nie gorszej po prostu innej z jej wadami ale również zaletami, o problemie z jakim zmaga się Ameryka czyli otyłością i coraz większą ilość zachorowań wśród dzieci i młodzieży.
Autor w ciekawy i zabawny sposób ukazuje prawdziwe oblicze Ameryki. Plusy i minusy oraz po prostu inność widziana z jego perspektywy.
Tłumaczy, że z perspektywy Polaka – Ameryka może wydawać się snem, ze wszyscy tam są bogaci i wszystko takie wspaniałe, ale pokazuje przykrą czasem prawdę o ubóstwie, o ludziach którzy są bezdomni, o katastrofach ale również o wspaniałej różnorodności Ameryki, ich pozytywnym nastawieniu.

Książka warta polecenia nie tylko dla tych, którzy planują wybrać się Ameryki.

Zapisz