Zmień chemię na jedzenie – Julita Bator

with 1 komentarz
Wydawnictwo Znak, 2013
Liczba stron: 286

Książkę uważam za cudowną biblię każdego kto chce świadomie wybierać produkty, które zjada. Julita Bator w niecodzienny ale za to prosty sposób wskazała co jest ważne dla naszego organizmu a jakich substancji powinniśmy unikać kupując produkty spożywcze.

Książka podzielona jest na podrozdziały, które opisują konkretne produkty, np. mleko, a tam pięknie wyjaśnione czemu mleko UHT, nie jest dla nas dobre, co to znaczy pasteryzacja, dlaczego mleko w proszku nie jest pożyteczna dla naszego organizmu a wręcz przeciwnie, oraz znajdziemy proste przepisy np. na napój ryżowy i owsiany.

 Zmień chemię na jedzenie - Julita Batorna

W książce przedstawiony jest prosty i łatwy sposób czytania etykiet, np. jogurt, mamy jasną i przejrzystą informacje co powinno znajdować się w jogurcie, a jakie jeszcze inne substancje możemy znaleźć a przy nich odpowiedni znak + jeśli dodatek jest bezpieczny; ? substancja szkodliwa przy dużej częstotliwości jej stosowania; ! zaleca się ostrożność; – unikajmy.

„Zmień chemię na jedzenie” jest niesamowitą „encyklopedią” wiedzy dla każdej osoby, która chce zdrowo kupować i jeść. Pierwsze kilka podejść do zakupów na pewno będą trudne, ale warto przeznaczyć na to sobie więcej czasu, zabrać książkę ze sobą (nie jest duża), i sukcesywnie poprzez praktykę uczyć się, które dodatki warto omijać, a o których warto pamiętać.

Zmień chemię na jedzenie - Julita Batorna

Książkę Julity Bator znalazłam ok 2 lata temu, i powiem szczerze wtedy na rynku było bardzo ciężko znaleźć dobry np. ser żółty, ale odkąd sprawdzam składy, czytam etykiety, na rynku na szczęście można znaleźć coraz więcej dobrych, zdrowych produktów.

Moja uwaga, myślę, że ważna, znalazłeś swój idealny produkt np. jogurt, zawiera tylko minimum składników i wszystkie warte uwagi? Teraz już myślisz uff znalazłem i do końca życia już będę się tego producenta trzymać? niestety muszę Cię zmartwić, producenci zmieniają składy, co jakiś czas warto sięgnąć i sprawdzić czy nasz ulubiony, dobry produkt, dalej nim jest.

Z całego serca polecam  „Zmień chemię na jedzenie”Julita Bator.

Zapisz