Zwolnij wreszcie – Haemin Sunim

with Brak komentarzy

„Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje” Haemin Sunim to poradnik pełen wskazówek dla człowieka i na miarę jego problemów.

Zwolnij wreszcie

Haemin Sunim jest buddyjskim mnichem, który przekłada wschodnie wartości na realia zachodniego świata. W wieku trzydzieści lat wiedział, co zrobić aby być szczęśliwym. Po pierwsze, ludzie nie interesują się nami, tak bardzo jak uważamy. Drugie, nie każdy musi nas lubić, bo my nie każdego lubimy. A trzecie to, że większość rzeczy, które robimy dla innych, w rzeczywistości robimy dla siebie.

Gdy usłyszysz coś, co wzburzy w tobie krwi, nie odpowiadaj natychmiast, nie odpisuje ani nie wysyłaj e-maila. Mądrość podpowiada, żeby zawsze przespać się z problemem. Szybka reakcja pod wpływem emocji często prowadzi do opłakanych skutków.

O książce

Książka składa się z ośmiu rozdziałów: odpoczynek, uważność, namiętność, relacje, miłość, życie, przyszłość i duchowość. Każdy z nich zawiera kilka zdań autora na temat tej wartości. Jego przemyślenia, doświadczenie, nauki jakie wyniósł do tej pory. Dodatkowo w każdej części znajdziemy ciekawe i inspirujące cytaty, które skłaniają do refleksji.

Niech twoje myśli będą dobre, ponieważ staną się słowami.
Niech twoje słowa będą dobre, ponieważ staną się czynami.
Niech twoje czyny będą dobre, ponieważ staną się nawykami.
Niech twoje nawyki będą dobre, ponieważ staną się wartościami.
Niech twoje wartości będą dobre, ponieważ staną się przeznaczeniem.

Moja opinia

Czytanie książki „Zwolnij wreszcie” skłania każdego do refleksji i przemyśleń. Zarówno część wprowadzająca w kolejne rozdziały, jak i same wiersze są inspirujące. Wiersze są krótkie ale zawierają dużo mądrości i sensu, wiele z nich warto sobie wziąć do serca i zapamiętać.
Książka, do której warto zaglądać, wracać i nawet czytać jej fragmenty na wyrywki, albo w momentach, kiedy jest nam trudniej wybierać konkretne rozdziały.